KOMORNIK SĄDOWY PRZY SĄDZIE REJONOWYM W BYTOMIU GRZEGORZ SIWY

Właściwość terytorialna

W swojej pracy szczególny nacisk kładziemy na czynności terenowe oraz nieszablonowe podejście do każdego z prowadzonych postępowań.

Kancelaria specjalizuje się w prowadzeniu postępowań egzekucyjnych dotyczących podmiotów gospodarczych, jak również obsłudze tzw. wierzycieli masowych oraz jednostek samorządu terytorialnego w tym w egzekucji należności czynszowych, egzekucji z nieruchomości oraz eksmisjach.

Kancelaria uprawniona jest do prowadzenia postępowań egzekucyjnych na obszarze swojego rewiru oraz na obszarze właściwości Sądu Apelacyjnego w Katowicach obejmujący obszar właściwości Sądów Okręgowych w: Bielsku-Białej, Częstochowie, Gliwicach i Katowicach.

Zgodnie z art. 10 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji Komornik działa na obszarze swojego rewiru komorniczego, przy czym Wierzyciel ma prawo wyboru Komornika na obszarze właściwości Sądu Apelacyjnego, na którym znajduje się siedziba kancelarii komornika, z wyjątkiem spraw o egzekucję z nieruchomości, o wydanie nieruchomości, o wprowadzenie w posiadanie nieruchomości, o opróżnienie pomieszczeń, w tym lokali mieszkalnych, z osób lub rzeczy oraz spraw, w których przepisy o egzekucji z nieruchomości stosuje się odpowiednio. Wierzyciel, dokonując wyboru komornika, składa wraz z wnioskiem o wszczęcie egzekucji oświadczenie na piśmie, że korzysta z prawa wyboru komornika. W przypadku wyboru komornik działa poza obszarem swojego rewiru komorniczego.

W zakresie egzekucji z nieruchomości, wydania nieruchomości, wprowadzenia w posiadanie nieruchomości, opróżnienia pomieszczeń, w tym lokali mieszkalnych, z osób lub rzeczy (eksmisja) oraz spraw, w których przepisy o egzekucji z nieruchomości stosuje się odpowiednio, Komornik działa na obszarze właściwości Sądu Rejonowego w Bytomiu.

Obszar ten obejmuje miasta:

  • Bytom w tym dzielnice: Bytom Górniki, Bytom Stolarzowice, Bytom Miechowice, Bytom Karb, Bytom Bobrek, Bytom Szombierki, Bytom Łagiewniki, Bytom Rozbark, Bytom Sucha Góra, Bytom Śródmieście, Bytom Stroszek – Dąbrowa Miejska oraz Bytom Osiedle Generała Jerzego Ziętka
  • Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Radzionków, Miasteczko Śląskie, Kalety

oraz gminy:

  • Krupski Młyn (miejscowości: Krupski Młyn, Potępa)
  • Świerklaniec (miejscowości: Świerklaniec, Nakło Śląskie, Orzech, Nowe Chechło)
  • Ożarowice (miejscowości Ożarowice, Celiny, Niezdara, Ossy, Pyrzowice, Tąpkowice, Zendek)
  • Tworóg (miejscowość Tworóg, Boruszowice, Hanusek, Brynek, Koty, Mikołeska, Nowa Wieś Tworoska, Połomia, Świniowice, Wojska)
  • Zbrosławice (miejscowości: Zbrosławice, Boniowice, Czekanów, Jasiona, Jaśkowice, Kamieniec, Karchowice, Kopienica, Księży Las, Laryszów, Łubie, Łubki, Miedary, Przezchlebie, Ptakowice, Szałsza, Świętoszowice, Wieszowa, Wilkowice, Zawada, Ziemięcice)
Skontaktuj się z nami!

Niniejsza strona powstała wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi reklamy ani oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Klauzula informacyjna RODO dostępna tutaj.